Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Kas yra lygiagreti prekyba?

Lygiagreti prekyba yra vienas iš būdų sumažinti vaistų kainas Lietuvos gyventojams. Pagrindinis lygiagrečios prekybos principas yra galimybė pasiūlyti tų pačių gamintojų vaistus pigiau nei tai daro rinkodaros teisių turėtojai.

Ar lygiagreti prekyba legali?

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, lygiagreti prekyba tapo legalia, nes remiasi vienu iš pagrindinių principų nurodytų Europos Sąjungos steigimo sutartyje - laisvu prekių judėjimu. Lygiagrečios prekybos legalumas yra patvirtintas ne vienoje byloje, kurią nagrinėjo Europos Teisingumo Teismas. Jo sprendimai taikomi ir Lietuvoje.

Kuo skiriasi lygiagretus importas ar lygiagreti prekyba?

Šiuo atveju tai tapatūs terminai, nes nuo 2004 m. gegužės 1 d. prekių įvežimas iš Europos Sąjungos šalių laikomas ne importu, o prekyba, ir jam taikomi atitinkami reikalavimai. Lygiagretus importas naudojamas norint apibrėžti prekybą įvežant prekes iš kitos šalies.

Kodėl visose šalyse vaistų kainos yra skirtingos?

Norėdami gauti kuo didesnius pelnus, vaistų gamintojai skirtingoms šalims nustato skirtingas kainas: priklausomai nuo žmonių pajamų, konkurencijos rinkoje ir kitų faktorių. Įrodyta, kad tai darydamos tarptautinės bendrovės gali maksimizuoti savo pelnus.

Kodėl tai naudinga pacientams ir mokesčių mokėtojams?

Lygiagreti prekyba žmonėms gali pateikti vaistus, kurie yra 10-15 proc. pigesni, nors jų kokybė nesiskiria nuo marketingo teises turinčio importuotojo siūlomų vaistų. Pigesni vaistai leidžia pacientams sumažinti gydymo išlaidas ir suteikia platesnes galimybes ligoniams, kurie anksčiau negalėjo įsigyti moderniausių vaistų.

Ar lygiagrečios prekybos vaistai yra saugūs?

Visi produktai, kuriuos Jums siūlo Lexano, kokybės ir saugumo atžvilgiu yra identiški rinkoje siūlomiems brangiems vaistams. Nėra absoliučiai jokios papildomos rizikos vartojant lygiagretaus importo produktus.

Kokiais vaistai prekiaujate?

Lexano pirkėjams siūlo pačius populiariausius receptinius vaistus iš viso pasaulio, nepriklausomai, kuri farmacijos bendrovė juos pagamino. Prekybą vykdome pateikdami produktus didmeniniams vaistų platintojams arba tiesiogiai vaistinių tinklams.

Ar gali būti Lietuvoje neregistruotas vaistas?

Taip. Vaistų gamintojai nusprendžia kokiose šalyse ir kuriuos vaistus registruoti.  Kiekviena šalis turi skirtingus reikalavimus vaistų registracijai. Daugiau informacijos rasite Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos internetiniame puslapyje: www.vvkt.lt.

Kaip gauti vaistą, kurio registracija Lietuvoje pasibaigė arba jis neregistruotas?

Vaisto registracija gali pasibaigti dėl kelių priežasčių: vaisto gamintojas nustojo gaminti vaistą, nutraukė tiekimą į Lietuvą, gamintojas vaistą pakeitė į naują, kuris gydo tą pačią ligą efektyviau, registraciją sustabdė Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba.

Bet kokiu atveju, jei Jums paskirtas  vaistas, kurio nėra Lietuvoje, kreipkitės į artimiausią vaistinę – ji pasirūpins vaisto tiekimu pagal galimybes.

Jei Jūs dirbate vaistinėje ir jūsų tiekėjai neturi galimybių pristatyti šio vaisto, kreipkitės į UAB "Lex ano".

Kas tai - vaistas pagal vardinį receptą?

Tai Jūsų gydytojo  išrašytas vaisto receptas, kuriuo Jums skirtas neregistruotas Lietuvoje vaistas, bet Jūsų ligai gydyti jis būtinas. Šį vaistą gydytojas Jums skiria atsakingai ir suderinus su savo skyriaus vedėju. 

Kur kreiptis dėl vaisto pagal vardinį receptą tiekimo?

Jei Jums gydytojas paskyrė vaistą, kuris nėra registruotas, kreipkitės į artimiausią vaistinę Lietuvoje ir vaistinės darbuotojai per jums tinkamą laiką užtikrins šio vaisto pristatymą.

Jei Jūs dirbate vaistinėje ir Jūsų tiekėjai neturi galimybių pristatyti šio vaisto, kreipkitės į UAB "Lex ano".

Iš kur Lexano tiekia neregistruotus vaistus?

Lexano bendradarbiauja su daugiau kaip 500 didmeninės prekybos įmonių ES ir už jos ribų. Mes pristatome vaistus ne vien tik iš Vokietijos, bet ir iš kitų šalių, nes žinome, kur gauti vaistą pigiau. Mes neperkame vaistų iš vaistinių Vokietijoje ar Lenkijoje, mes perkame iš tiekėjų ir pristatome į rinką vaistus didmeninėmis kainomis.